نشانه هایش همه جا هست پس دیدنش آسان است ♥
آیا می دانید که در قدیم، ماست به عنوان میان وعده مصرف می شده است!
امروزه در اکثرسفره های ما ایرانیان، ماست همراه غذا مصرف می شود و متاسفانه مردمان امروزی ماننددیگر رسوم غلط متعارف، بدون آن که تدابیر مربوطه را رعایت نمایند و از خوب و بدبودن آن آگاه باشند، آن را مصرف می کنند و کودکان خود را نیز به خوردن آن تشویق وآنان را نیز به این رویه اشتباه عادت می دهند و ناخواسته به مرور زمان بر بیماری هاو مشکلات خود و خانواده شان می افزایند و هرگز نمی فهمند که چوب ندانم کاری هایخودشان را می خورند.
باید بدانیم که بهترین نحوه مصرف و خوردن ماست های مورد تاییدنیز چگونه می باشد و در گذشته، قدما چگونه آن را مصرف می کردند. باید بدانید کهخوردن ماست همراه با غذا توصیه نمی شود، چرا که خلطی که با خوردن ماست همراه غذاهایپختنی مخصوصاً غذاهای گوشتی تولید می شود، خلط سالمی نمی باشد. ماست را در قدیمهمراه غذا نمی خورند، بلکه به صورت میان وعده مصرف می شده است. داخل ماست لبوبمانند گردو، کشمش، بادام زمینی، پسته و فندق را می ریختند و به صورت عصرانه یا چاشتبه عنوان میان وعده میل می کردند.
با این کار اولاً اثر بدی که ماست خورده شده باغذا، در تولید خلط سالم دارد از بین می رود (چرا که با یک فاصله از غذا مصرف میگردد)، ثانیاً سردی ماست نیز گرفته می شود، برای بچه ها و سالمندان خوردن ماست بامصلحات توصیه می گردد. بچه ها امروزه معمولاً ماست را خیلی دوست دارند، لذا به جایدادن ماست همراه غذا به کودکان، توصیه می گردد ماست به همراه لبوب را به صورت میانوعده یا حتی در برخی مواقع آن را به عنوان غذا (بدون این که در کنار آن غذای پختنیدیگری مصرف شود) همراه با مقداری نان سنگک به کودک بدهید.
حتی می توان با مقداری دمکرده زعفران هم سردی ماست را بگیرید و هم آن را رنگی نمایید تا برای کودکان جذاب ترگردد. آب لبوی پخته شده نیز برای جذاب کردن رنگ ماست پیشنهاد می شود. تذکر: - خوردنماست با سرکه (ترشیجات) یا آبلیمو در دراز مدت باعث لک های پوستی می شود. - خوردنماست با ماهی آن هم در یک شب زمستانی با توجه به این که هر دوی این مواد غذایی سردهستند و طبیعت زمستان و شب نیز هر دو سرد می باشند، افراد را مخصوصاً سالمندان کهطبیعت سنی آنان نیز سرد است در هنگام خواب (که آن هم دارای طبیعت سرد است)، مستعدیک سکته مغزی می کند و برگ دیگری به نام مرگ از ناآگاهی های ما در دفتر روزگار ورقمی خورد

نوشته شده در تاريخ ۱۳٩٠/٩/٢ توسط یک دوست | پيام ها ()